Potřebujete rychle radu advokáta? ...
27. 02. 2023 K novému pojetí soudní moderace smluvní pokuty Náš kolega Denis Peml se ve svém příspěvku vyjádřil k aktuálnímu rozhodnutí Nejvyššího soudu, v němž byla řešena otázka moderace smluvní pokuty. 23. 01. 2023 Pořádáme školení zákoníku práce a HR procesů na soukromém parníku na Brněnské přehradě Otevřete s námi tradici eventu „HuRá NA LOĎ“! Akce vzniká ve spolupráci vzdělávací agentury TSM, spol. s r.o. s více než 30letou tradicí a advokátní kanceláře Valíček & Valíčková jako specialistů na pracovní právo. Rozhodli jsme se, že vyzkoušíme zcela nový projekt setkání personalistů, HR, manažerů, mzdových účetních a dalších zájemců o pracovní právo, kdy se budeme každoročně setkávat na vlnách Brněnské přehrady. Eventy budou probíhat na lodi, kdy kromě vzdělání v oblasti personalistiky se můžete kochat též výhledem na krásu Brněnské přehrady a hradu Veveří, kdy vás čeká vás nabitý program. 30. 11. 2022 Získali jsme ocenění v soutěži Právnická firma roku!

I letos se nám opět podařilo obhájit si své místo mezi nejúspěšnějšími advokátními kancelářemi v České republice a pyšníme se hned dvěma oceněními.

14. 03. 2023 Může být nesprávné právní posouzení věci důvodem pro obnovu řízení? Nesprávné právní posouzení věci lze napravit jiným mimořádným opravným prostředkem, a to stížností pro porušení zákona. Více se dozvíte v článku, který připravily Mgr. Marika Dlouhá a Mgr. Monika Kokešová. 07. 11. 2022 ​​​​Hledá se: Právní praktikant/ka Do svého týmu přijmeme 1-2 právní praktikanty či praktikantky pro přípravy podání, právní rešerše a podílení se na každodenní práci pro naše advokáty. Vedle bohatých benefitů nabízíme zkušenosti zejména v oblasti práva občanského, obchodního, rodinného, pracovního, insolvenčního a trestního. 14. 09. 2022 Článek – odvolání daru a jeho právní úskalí Před několika měsíci se na naši advokátní kancelář obrátil klient, kterému příbuzná v pokročilejším věku darovala několik nemovitých věcí, a to včetně rodinného domu, v němž si nechala zřídit služebnost bytu. Zajímá vás, jak to dopadlo? 09. 09. 2022 Mimořádný úspěch Mgr. Miroslava Papouška Svého klienta úspěšně zastupoval ve věci uznání viny spácháním zvlášť závažného zločinu loupeže. V návaznosti na dovolání obviněného k rozsudku Okresního soudu ve Znojmě a Krajského soudu v Brně se Miroslavu podařilo klienta zbavit pravomocného odsouzení k pěti letům vězení. 19. 08. 2022 Jak vypadala naše letošní Letní škola zákoníku práce? Povzbuzující přivítání na recepci ve formě sektu, zázemí naší nové zasedací místnosti, chybět nesmí samozřejmě ani připravené materiály či občerstvení pro doplnění sil a samozřejmě příliv nespočet přínosných informací a pilní “studenti” v akci. 02. 08. 2022 Kolaudace našich nových kanceláří Včera jsme společně s kolegy a jejich blízkými oslavili kolaudaci našich nových kanceláří. 29. 07. 2022 Slavíme další úspěch u Nejvyššího soudu Naše advokátní kancelář se jménem JUDr. Ireny Valíčkové aktivně podílela na průlomovém rozhodnutí Nejvyššího soudu, týkajícího se posuzování okamžiku skutečného vzniku nemoci z povolání za účelem rozvázání pracovního poměru. 21. 07. 2022 Horké letní dny z pohledu pracovního práva aneb co vše musí zaměstnavatel poskytnout svým zaměstnancům O tom a o mnohém dalším se rozpovídal JUDr. Adam Valíček, MBA v článku pro IDNES.cz. Víte například, jaké maximální teplotní rozdíly smíte jako zaměstnavatel v práci nastavit? 15. 07. 2022 Srdečně vás zveme na náš další seminář Již toto úterý 19. 07. 2022 proběhne ve spolupráci s TSM kurzy a školení kurz na téma – Zákoník práce - komplexní průvodce zákoníkem práce. Účast bude hojná, neboť už teď máme přihlášeno přes 50 účastníků a Vy můžete být další!